5 nowoczesnych rozwiązań do przechowywania
5 nowoczesnych rozwiązań do przechowywania

5 nowoczesnych rozwiązań do przechowywania

Opublikowany

Gotowanie to z jednej strony przyjemność i doskonała zabawa, a z drugiej źródło kilku mniej lubianych czynności, takich jak krojenie, obieranie, sortowanie śmieci czy zmywanie naczyń oraz sprzątanie. Co zrobić by zachować radość z przygotowywania posiłków oraz cieszyć się ładem w kuchni? Black Red White dzieli się kilkoma praktycznymi poradami dotyczącymi sztuki przechowywania i porządkowania.

Odpowiednie wyposażenie kuchni może zadecydować o tym czy będziemy uwielbiali spędzać tam czas, przygotowując posiłki razem z rodziną lub przyjaciółmi, czy raczej będziemy omijać tę część naszego domu szerokim łukiem. O modelu przechowywania warto pomyśleć już na etapie planowania kuchni, ponieważ powinniśmy wtedy uwzględnić np.: wielkość pomieszczenia i jego układ, nasze codzienne przyzwyczajenia czy też dostęp do alternatywnych miejsc np. spiżarni lub piwnicy. Jakie rozwiązania należy przemyśleć, by kuchnia nie tylko przyciągała wzrok, ale przede wszystkim zachęcała do gotowania i spędzania tam czasu?

Masz pomysł na przechowywanie

Strefa przechowywania zapasów to bardzo ważna część kuchni. Niestety często zapominamy o jej zaprojektowaniu, co w późniejszym czasie, w trakcie użytkowania, wpływa na komfort pracy i gotowania. Dlatego już na etapie planowania zastanówmy się, ile średnio posiadamy produktów i w jaki sposób chcemy je przechowywać, by było nam wygodnie z nich korzystać. Strefa przechowywania powinna być ulokowana blisko blatu roboczego, na którym przygotowujemy posiłki i w tej roli doskonale sprawdzą się szafki na zapasy z szufladami wewnętrznymi – po otworzeniu każdą z szuflad możemy wysuwać pojedynczo, a dostęp do przechowywanych produktów będzie możliwy zarówno z przodu, jak i z boku. Podobną wygodę zapewniają kosze Cargo, które są pojemne oraz po wyciągnięciu będziemy mieć łatwy dostęp do domowej spiżarni.
C_38th Elysee Av._L5_biały połysk T_84th Board Str._ferro brązowy_zbl_01.jpgT_97th West Str._lava mat_zbl_03.jpgC_38th Elysee Av._L5_cappucino_zbl_01.jpgC_33rd Saperavi Av._dąb naturalny_zbl_04.jpgC_47th Scott Av._dąb latte_zbl_04.jpgC_36th Norde_Av._L0_sosna tabaco_zbl_02.jpgC_47th Scott Av._dąb latte_zbl_03.jpg

Postaw na dobrą organizację

Im poważniej podejdziemy do porządkowania w szafkach, tym łatwiej będzie nam utrzymać ład w środku na co dzień. Z pomocą przychodzą nam wkłady i organizery, które podnoszą funkcjonalność mebli oraz pozwalają zachować w środku odpowiednią przejrzystość. Te inteligentne rozwiązania podziału wnętrza szuflad doskonale sprawdzą się np. w przypadku przechowywania talerzy – wystarczy wyposażyć się w specjalne uchwyty, które dopasujemy do wielkości naszej zastawy stołowej i jednocześnie zabezpieczymy ją przed rozbiciem. Inteligentne systemy podziału wewnętrznego szuflad nadają im konkretną funkcję np. przechowywanie sztućców, a różnorodne systemy organizacji pozwalają przystosować szufladę do przechowywania każdego rodzaju zawartości, jednocześnie dbając o porządek.
R_Kasetta_jasny szary_zbl_02.jpg

Wybierz szuflady inne niż zwykle

Przestrzeń w kuchni potrzebna do wykonywania codziennych czynności jest silnie uzależniona od naszego stylu życia i czasu, który poświęcamy na gotowanie. Posiadając wiele rzeczy, chcemy mieć pewność, iż każda z nich znajdzie swoje miejsce. By tak się stało, warto rozważyć zastosowanie nowoczesnych szuflad – głębszych oraz wyższych niż te standardowe, które pozwalają maksymalnie zagospodarować pojemność mebli i spożytkować miejsce, które przy zastosowaniu standardowych rozwiązań byłoby niewykorzystane. Dotyczy to zarówno szuflad na produkty spożywcze, jak i miejsca na strefę zmywania – dzięki tzw. szufladzie zlewozmywakowej doskonale wykorzystamy często pomijaną przestrzeń po zlewem.
Dobrym rozwiązaniem są także szuflady z tzw. pełnym wysuwem, które zapewniają wgląd i dostęp do produktów, znajdujących się w każdym jej zakamarku.
C_38th Elysee_Av._L5_cappucino_zbl_02.jpg

Zapanuj nad śmieciami

Po etapie przygotowywania posiłków, musimy mieć gdzie wyrzucić śmieci, stąd powinniśmy zastanowić się, gdzie umieścić kosz, by zachować porządek w kuchni. Coraz częściej potrzebujemy więcej niż jednego kosza i na szczęście obecnie meble kuchenne można wyposażyć w nowoczesne systemy segregacji śmieci i ukryć we wnętrzu mebli wszystkie związane z tym przedmioty i akcesoria. Specjalnie zaprojektowane sortowniki zintegrowane z szufladami umożliwiają wygodną segregację śmieci, przy jednoczesnym pełnym zachowaniu estetyki wnętrza i wygody użytkownika.
C_33rd Saperavi Av._czarny mat_zbl_02-pojemniki wycofane.jpg

Więcej światła

Korzystając z kuchni nie możemy zapominać o oświetleniu, które jest ważnym elementem wnętrza wpływającym na komfort codziennej pracy. Mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, w tym oświetlenie górne, sufitowe LED-y, jednak najwygodniejsze rozwiązanie daje świetlna oprawa podszafkowa czy bardziej awangardowe podświetlane dna szafek wiszących. W kuchennym wnętrzu również dobrze sprawdzi się energooszczędne oświetlenie wnętrza witryn czy samych szuflad, które nawet pod zmroku pozwoli znaleźć każdą poszukiwaną rzecz.
C_47th Scott Av._dąb latte _biały mat_zbl_02.jpg
Te i wiele innych funkcjonalnych rozwiązań do swojej kuchni możesz znaleźć w ofercie kuchni na wymiar Senso Kitchens od Black Red White.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BRW_5 kroków do nowoczesnej kuchni_17 05 2018.docx

docx | 1,13 MB

Pobierz
C_36th Norde_Av._L0_sosna tabaco_zbl_02.jpg

grafika | 1,67 MB

Pobierz
C_36th Norde_Av._L0_L146_sosna tabaco C_38th Elysee_Av._L0_szary mat.jpg

grafika | 4,11 MB

Pobierz
C_38th Elysee_Av._L5_cappucino_zbl_02.jpg

grafika | 557 KB

Pobierz
T_77th Simple Str._piaskowy połysk_dąb sanremo_zbl_02.jpg

grafika | 709 KB

Pobierz
C_33rd Saperavi Av._dąb naturalny_zbl_04.jpg

grafika | 637 KB

Pobierz
C_47th Scott Av._dąb latte_zbl_03.jpg

grafika | 348 KB

Pobierz
R_Kasetta_jasny szary_zbl_02.jpg

grafika | 417 KB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_cappucino_zbl_01.jpg

grafika | 579 KB

Pobierz
C_47th Scott Av._dąb latte_zbl_04.jpg

grafika | 299 KB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_cappucino_zbl_03_z reka.jpg

grafika | 254 KB

Pobierz
T_97th West Str._lava mat_zbl_03.jpg

grafika | 317 KB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_cappucino_zbl_03_a.jpg

grafika | 223 KB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_biały połysk T_84th Board Str._ferro brązowy_zbl_01.jpg

grafika | 363 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Black Red White uruchamia pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych

temu

Przy salonie Black Red White w Gdańsku została właśnie uruchomiona stacja ładowania pojazdów elektrycznych sieci Green Way. To pierwsza tego typu stacja przy salonie marki, a w planach jest już budowa kolejnej – w Grudziądzu.
Black Red White zaprasza do wnętrza pełnego inspiracji

temu

Urządzanie domu czy mieszkania to wielka przygoda, która nigdy nie ma końca, ponieważ zawsze jest „coś” do zrobienia. Styl, kolory, formy, materiały – czasami dokonanie odpowiedniego wyboru wydaje się trudne. By tworzenie Domu kojarzyło nam się tylko z przyjemną i kreatywną pracą, z pomocą przychodzi najnowszy „Katalog rodzinnych wnętrz” na rok 2018/2019.
Zakład Black Red White w Chlewiskach inwestuje w rozwój

temu

Firma Black Red White – największa grupa meblarska w Polsce, nieustannie inwestuje w rozwój i optymalizację swoich zakładów, czego wynikiem jest uruchomienie dodatkowych linii produkcyjnych, w lipcu tego roku, w zakładzie w Chlewiskach. Inwestycja wiąże się także z utworzeniem około 30 nowych miejsc pracy w zakładzie.
Meble wypoczynkowe w najnowszej kampanii BRW

temu

„Żyj wygodnie” – pod takim hasłem wystartowała najnowsza kampania marki Black Red White. Tym razem największa grupa meblarska w Polsce promuje szeroką ofertę mebli wypoczynkowych, dzięki którym każdy może stworzyć idealną przestrzeń relaksu.

Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń – to miejsce nie tylko do przygotowywania posiłków, lecz także spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Black Red White, Polacy ponad styl przedkładają funkcjonalność, układ oraz wyposażenie tego wnętrza. Średnio w kuchni spędzamy ok. 11 godzin tygodniowo - właśnie dlatego warto urządzić ją tak, by łączyła w sobie piękno i funkcjonalne rozwiązania.