Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu
Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu

Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu

Opublikowany

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń – to miejsce nie tylko do przygotowywania posiłków, lecz także spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Black Red White, Polacy ponad styl przedkładają funkcjonalność, układ oraz wyposażenie tego wnętrza. Średnio w kuchni spędzamy ok. 11 godzin tygodniowo - właśnie dlatego warto urządzić ją tak, by łączyła w sobie piękno i funkcjonalne rozwiązania.

Długie rozmowy przy kuchennym stole, wspólne śniadania czy poranna prasówka z kubkiem kawy – kuchnia to wyjątkowe miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki. Dlatego też, aż 74% respondentów w badaniu zrealizowanym na zlecenie Black Red White uważa, że funkcjonalność to jej najważniejsza cecha. Spotykamy się tu z bliskimi, wspólnie gotujemy i zazwyczaj tam powoli wchodzimy w rytm dnia. Aby każdy poranek mógł mieć miły początek, warto dobrze przemyśleć każdy szczegół – kolory, styl, rozstawienie szafek, sprzętów kuchennych, czy wyposażenie wewnętrzne. Umiejętne połączenie funkcjonalności oraz stylu to przepis na idealnie dopasowaną przestrzeń.

Funkcjonalność vs. styl

Polacy w kuchni stawiają przede wszystkim na funkcjonalność (74%), którą przedkładają nad styl czy wystrój wnętrza. Jednak, kiedy tylko warunki na to pozwalają, często decydują się na rozwiązania, które są nie tylko wygodne, ale też efektowne i piękne. Przykładem może być wyspa kuchenna. Aż 72% ankietowanych chciałoby mieć ją w swojej kuchni. Ograniczeniem bywa tylko przestrzeń. Jeżeli jednak dysponujemy większym metrażem, wielofunkcyjna wyspa ustawiona w centrum kuchni stanie się ulubionym miejscem wszystkich domowników. Wyspy kuchenne, które możemy zaprojektować w ramach oferty kuchni na wymiar Senso Kitchens od Black Red White mogą spełniać wiele różnych funkcji. Jeżeli taka kuchnia dodatkowo połączona jest z salonem, możemy z powodzeniem połączyć gotowanie oraz miłe spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Funkcjonalność często idzie w parze z wyborem prostego i klasycznego stylu szafek kuchennych (80%) w jasnych, pastelowych barwach (71%). To najczęstszy wybór osób urządzających kuchnie, które poszukują rozwiązań dobrych na lata. Wyjątkowego charakteru dodają wtedy dodatki w postaci roślin, oświetlenia czy ozdób.
Senso Kitchens, Kasetta<br>

Senso Kitchens, Kasetta

Kuchnia – tętniące serce domu

Według badania zrealizowanego na zlecenie firmy Black Red White ponad 70% Polaków codziennie lub prawie codziennie przygotowuje posiłki w kuchni, przy okazji spędzając tam ok. 11 godzin tygodniowo (ponad 1,5 godziny dziennie). To dużo czasu biorąc pod uwagę fakt, że przez większą część dnia pochłaniają nas inne obowiązki, a czas spędzamy głównie poza domem. Ze względu na to, warto zadbać o jak najprzyjemniejszą, kuchenną atmosferę. Dla większości Polaków (67%) kuchnia jest przede wszystkim miejscem, w którym przygotowujemy posiłki. Właśnie z tego względu odpowiednia przestrzeń robocza, miejsce do przechowywania czy rozmieszczenie sprzętów kuchennych oraz akcesoriów, z których korzystamy na co dzień, jest tak bardzo ważne. Przygotowywanie posiłków dla siebie oraz dla bliskich powinno być łatwe i przyjemne, a to umożliwi nam dobry plan na urządzenie tego pomieszczenia. 39% respondentów w kuchni spożywa także posiłki, a 36% z nich uważa to miejsce za dobre do rozmów z bliskimi. Biorąc pod uwagę te wszystkie preferencje, dobrze jest zorganizować funkcjonalną przestrzeń do gotowania, jedzenia oraz przesiadywania.
Wiele przydatnych porad, a także wsparcie projektantów w wyborze idealnej kuchni oferują studia kuchni w wybranych salonach Black Red White, w których klienci mogą wybrać, zaprojektować, a następnie zamówić kuchnie na wymiar z linii Senso Kitchens.Badanie zrealizowane na zlecenie Black Red White przez SW Research, metoda CAWI, termin 9-16 kwietnia 2018 r., N=426.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

R_Imperor_dąb marabell_bez_modela.jpg

grafika | 3,15 MB

Pobierz
C_43rd Luvak Av._jasny szary mat_grafit szary mat.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_biały połysk_czarny mat.jpg

grafika | 502 KB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_biały połysk T_84th Board Str._ferro brązowy.jpg

grafika | 807 KB

Pobierz
C_33rd Saperavi Av._dąb naturalny_jasny szary_bez_modeli.jpg

grafika | 938 KB

Pobierz
BRW_3.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
BRW_7.jpg

grafika | 363 KB

Pobierz
BRW_1.jpg

grafika | 843 KB

Pobierz
BRW_Kuchnia idealna czyli mix funkcjonalności i stylu_24 05 2018.docx

docx | 299 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Odpocznij w sypialni w Twoim stylu

temu

Czysty minimalizm, przytulna bliskość czy może surowy loft – w którym z tych stylów powinna być utrzymana Twoja wymarzona sypialnia? Już teraz w ofercie Black Red White można znaleźć nowe propozycje mebli, które pozwolą zaaranżować to najbardziej intymne miejsce w domu w sposób, który będzie sprzyjał odpoczynkowi i odpowiadał Twoim upodobaniom.
Czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju?

temu

Pokój dziecięcy to nie tylko prywatne królestwo dziecka czy nastolatka, ale także przestrzeń do nauki, zabawy i wypoczynku. Dlatego jego aranżacja wymaga odpowiedniego przygotowania. O czym należy pamiętać? Jak sprawić, by to wnętrze było piękne, funkcjonalne, wygodne i zgodne z oczekiwaniami dziecka? Podpowiadamy na co należy zwrócić szczególną uwagę.
Zabawa, nauka i relaks – czyli aranżacja pokoju dziecięcego

temu

Aranżacja pokoju dziecięcego to często duże wyzwanie, z którym wiąże się umiejętne połączenie marzeń malucha oraz pragmatycznych oczekiwań dorosłych. Black Red White radzi jak urządzić pokój dziecka, aby pogodzić pragnienia wszystkich domowników i stworzyć przestrzeń, w której dziecko poczuje się dobrze, a Ty będziesz miał pewność, że ma też odpowiednie warunki do nauki, rozwoju i odpoczynku.
„Trzech Mistrzów Black Red White” – wystartowała nowa platforma komunikacyjna marki

temu

Black Red White startuje z nową platformą komunikacyjną „Trzech Mistrzów Black Red White”. Nowy format, który został oparty na postaciach trzech głównych bohaterów – mistrzów stolarstwa – jest wynikiem poszukiwania idei, która będzie świeża, unikalna, ale i na tyle pojemna, by przekazać odbiorcom najważniejsze dla marki wartości, takie jak wysoka jakość, atrakcyjne ceny i niepowtarzalny design oferowanych produktów. Działania prowadzone są pod nowym claim'em: Robimy dom.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.