Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu
Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu

Kuchnia idealna, czyli mix funkcjonalności i stylu

Opublikowany

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń – to miejsce nie tylko do przygotowywania posiłków, lecz także spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Black Red White, Polacy ponad styl przedkładają funkcjonalność, układ oraz wyposażenie tego wnętrza. Średnio w kuchni spędzamy ok. 11 godzin tygodniowo - właśnie dlatego warto urządzić ją tak, by łączyła w sobie piękno i funkcjonalne rozwiązania.

Długie rozmowy przy kuchennym stole, wspólne śniadania czy poranna prasówka z kubkiem kawy – kuchnia to wyjątkowe miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki. Dlatego też, aż 74% respondentów w badaniu zrealizowanym na zlecenie Black Red White uważa, że funkcjonalność to jej najważniejsza cecha. Spotykamy się tu z bliskimi, wspólnie gotujemy i zazwyczaj tam powoli wchodzimy w rytm dnia. Aby każdy poranek mógł mieć miły początek, warto dobrze przemyśleć każdy szczegół – kolory, styl, rozstawienie szafek, sprzętów kuchennych, czy wyposażenie wewnętrzne. Umiejętne połączenie funkcjonalności oraz stylu to przepis na idealnie dopasowaną przestrzeń.

Funkcjonalność vs. styl

Polacy w kuchni stawiają przede wszystkim na funkcjonalność (74%), którą przedkładają nad styl czy wystrój wnętrza. Jednak, kiedy tylko warunki na to pozwalają, często decydują się na rozwiązania, które są nie tylko wygodne, ale też efektowne i piękne. Przykładem może być wyspa kuchenna. Aż 72% ankietowanych chciałoby mieć ją w swojej kuchni. Ograniczeniem bywa tylko przestrzeń. Jeżeli jednak dysponujemy większym metrażem, wielofunkcyjna wyspa ustawiona w centrum kuchni stanie się ulubionym miejscem wszystkich domowników. Wyspy kuchenne, które możemy zaprojektować w ramach oferty kuchni na wymiar Senso Kitchens od Black Red White mogą spełniać wiele różnych funkcji. Jeżeli taka kuchnia dodatkowo połączona jest z salonem, możemy z powodzeniem połączyć gotowanie oraz miłe spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Funkcjonalność często idzie w parze z wyborem prostego i klasycznego stylu szafek kuchennych (80%) w jasnych, pastelowych barwach (71%). To najczęstszy wybór osób urządzających kuchnie, które poszukują rozwiązań dobrych na lata. Wyjątkowego charakteru dodają wtedy dodatki w postaci roślin, oświetlenia czy ozdób.
Senso Kitchens, Kasetta<br>

Senso Kitchens, Kasetta

Kuchnia – tętniące serce domu

Według badania zrealizowanego na zlecenie firmy Black Red White ponad 70% Polaków codziennie lub prawie codziennie przygotowuje posiłki w kuchni, przy okazji spędzając tam ok. 11 godzin tygodniowo (ponad 1,5 godziny dziennie). To dużo czasu biorąc pod uwagę fakt, że przez większą część dnia pochłaniają nas inne obowiązki, a czas spędzamy głównie poza domem. Ze względu na to, warto zadbać o jak najprzyjemniejszą, kuchenną atmosferę. Dla większości Polaków (67%) kuchnia jest przede wszystkim miejscem, w którym przygotowujemy posiłki. Właśnie z tego względu odpowiednia przestrzeń robocza, miejsce do przechowywania czy rozmieszczenie sprzętów kuchennych oraz akcesoriów, z których korzystamy na co dzień, jest tak bardzo ważne. Przygotowywanie posiłków dla siebie oraz dla bliskich powinno być łatwe i przyjemne, a to umożliwi nam dobry plan na urządzenie tego pomieszczenia. 39% respondentów w kuchni spożywa także posiłki, a 36% z nich uważa to miejsce za dobre do rozmów z bliskimi. Biorąc pod uwagę te wszystkie preferencje, dobrze jest zorganizować funkcjonalną przestrzeń do gotowania, jedzenia oraz przesiadywania.
Wiele przydatnych porad, a także wsparcie projektantów w wyborze idealnej kuchni oferują studia kuchni w wybranych salonach Black Red White, w których klienci mogą wybrać, zaprojektować, a następnie zamówić kuchnie na wymiar z linii Senso Kitchens.Badanie zrealizowane na zlecenie Black Red White przez SW Research, metoda CAWI, termin 9-16 kwietnia 2018 r., N=426.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

R_Imperor_dąb marabell_bez_modela.jpg

grafika | 3,15 MB

Pobierz
C_43rd Luvak Av._jasny szary mat_grafit szary mat.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_biały połysk_czarny mat.jpg

grafika | 502 KB

Pobierz
C_38th Elysee Av._L5_biały połysk T_84th Board Str._ferro brązowy.jpg

grafika | 807 KB

Pobierz
C_33rd Saperavi Av._dąb naturalny_jasny szary_bez_modeli.jpg

grafika | 938 KB

Pobierz
BRW_3.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
BRW_7.jpg

grafika | 363 KB

Pobierz
BRW_1.jpg

grafika | 843 KB

Pobierz
BRW_Kuchnia idealna czyli mix funkcjonalności i stylu_24 05 2018.docx

docx | 299 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Meble wypoczynkowe w najnowszej kampanii BRW

temu

„Żyj wygodnie” – pod takim hasłem wystartowała najnowsza kampania marki Black Red White. Tym razem największa grupa meblarska w Polsce promuje szeroką ofertę mebli wypoczynkowych, dzięki którym każdy może stworzyć idealną przestrzeń relaksu.
Black Red White rozpoczyna współpracę z Heart&Brain

temu

Black Red White rozstrzygnęło przetarg na agencję reklamową. Heart&Brain będzie odpowiedzialna za strategię kreatywną największej grupy meblarskiej w Polsce.
5 nowoczesnych rozwiązań do przechowywania

temu

Gotowanie to z jednej strony przyjemność i doskonała zabawa, a z drugiej źródło kilku mniej lubianych czynności, takich jak krojenie, obieranie, sortowanie śmieci czy zmywanie naczyń oraz sprzątanie. Co zrobić by zachować radość z przygotowywania posiłków oraz cieszyć się ładem w kuchni? Black Red White dzieli się kilkoma praktycznymi poradami dotyczącymi sztuki przechowywania i porządkowania.
Black Red White z nowym dyrektorem HR

temu

Największa grupa meblarska w Polsce – Black Red White, zatrudniła nową Dyrektor Personalną, którą została Anna Woźniak. Obejmując swoje stanowisko, od maja przejmie ona koordynację oraz planowanie wszelkich kwestii związanych z zarządzaniem zasobami ludzkim w Black Red White S.A. oraz we wszystkich spółkach zależnych.

Black Red White rozpoczyna współpracę z Heart&Brain

Black Red White rozstrzygnęło przetarg na agencję reklamową. Heart&Brain będzie odpowiedzialna za strategię kreatywną największej grupy meblarskiej w Polsce.