Praktyczny poradnik wyboru sofy idealnej
Praktyczny poradnik wyboru sofy idealnej

Praktyczny poradnik wyboru sofy idealnej

Opublikowany

Piękna, wygodna, duża, funkcjonalna – czy tak wygląda sofa idealna? To pytanie powinien zadać sobie każdy, kto stoi przed zakupem mebli tapicerowanych do swojego salonu. Jesteś rodzinny, gościnny, kochasz zwierzęta, a możesz uwielbiasz design? Twój wybór powinien być dopasowany do stylu życia, który prowadzisz. Korzystając z porad Black Red White, będzie Ci łatwiej podjąć tę ważną decyzję.

Dom to nie tylko budynek. To słowo, za którym kryje się wiele emocji. Większości kojarzy się z wyjątkową strefą bezpieczeństwa, miejscem do którego się wraca, w którym się odpoczywa i spędza czas z najbliższymi. To nasz kawałek miejsca na ziemi, który sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, dlatego tak ważne jest, aby urządzić go w zgodzie z naszym stylem życia, charakterem oraz potrzebami.

Dom to w świadomości Polaków miejsce, do którego chętnie wracamy. To przestrzeń, w której czujemy się sobą i możemy odpocząć po trudach dnia. Dom to „kulisy”, podczas gdy pozostałe sfery, w tym zawodowa, są miejscami publicznymi i scenami, na których odgrywamy różne role

dr Marta Skowrońska z Instytutu Socjologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Bez wątpienia ważnym punktem każdego domu czy mieszkania jest sofa, która staje się integralnym elementem naszej codzienności. Może kojarzyć się z relaksem, przyjmowaniem gości, rozmowami, zabawą czy pracą. W zależności od naszego trybu życia, mebel ten może spełniać różne funkcje. Jak zatem dopasować go do siebie? Na co zwrócić największą uwagę? Jaki wybrać materiał oraz kolor? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziemy w poradniku aranżowania komfortowego domu od Black Red White.

Sofa do zadań specjalnych

W najnowszym „Katalogu rodzinnych wnętrz” oraz ofercie Black Red White dostępna jest szeroka oferta mebli tapicerowanych. Klienci mają do wyboru aż 295 różnych materiałów, które różnią się od siebie zarówno na poziomie właściwości tkaniny, jak i jej wyglądu oraz kolorystyki.
Sofa Hampton Lux 3DL

Sofa Hampton Lux 3DL

W zależności od tego ile czasu spędzamy w domu, czy lubimy przyjmować gości, czy mamy zwierzęta lub dużą rodzinę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych funkcji naszego nowego mebla. Osoby rodzinne i towarzyskie na pewno docenią wszystkie dodatkowe atrybuty, które może posiadać idealna sofa, takie jak funkcja spania, dodatkowe pojemniki na pościel, regulowane zagłówki, szerokie podłokietniki, pogłębione siedzisko oraz wygodne poduchy oparciowe, które będą sprzyjały długim rozmowom z bliskimi.
SAMUI-LUX-3DL-BAKU-8BAKU-1_HL5A4194.jpgSAMUI-LUX-3DL-BAKU-8BAKU-1_HL5A4199.jpgSamui-lux-3dl-ontario-40-baku-4-HL5A4239.jpgKIRSTEN II 2F.URCBK soro 23 nici 2549_HL176.jpgCarl lux 3dl recbk m4411g m5018g 2.JPGCarl lux 3dl recbk m4411g m5018g 3.JPG
Z praktycznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na kolor i jakość materiału. W kategorii najwyższej funkcjonalności pod względem kolorystyki niemal zawsze zwyciężają odcienie beżu i szarości, ponieważ pomagają maskować ewentualne zabrudzenia. Nie bójmy się jednak wyrazistych „plam” koloru w postaci wygodnego fotela lub kolorowego pufa, który ciekawie urozmaici przestrzeń. Jeśli chodzi o jakość w ofercie Black Red White dostępne są zróżnicowane tkaniny, odpowiadające na potrzeby i oczekiwania wszystkich konsumentów, jak np. tkaniny hydrofobowe.

Tkaniny hydrofobowe nie wchłaniają płynów, ułatwiając utrzymanie mebli w czystości. Od zwykłych materiałów różnią się tym, że pokrywa je specjalna apretura, która sprawia, że wszelkie zabrudzenia z płynów gromadzą się na powierzchni tkaniny w postaci łatwych do usunięcia kropel. Kiedy przypadkowo rozlejemy coś na sofę, plamę wystarczy odsączyć zwykłym ręcznikiem papierowym, by tkanina odzyskała pierwotną czystość. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz właścicieli zwierząt domowych.

Joanna Chybowska-Kaczmarek, Dyrektor ds. Zarządzania Produktem w Black Red White

Cornet HL5A0497.jpgLafu_pufa_ar1.jpgFotel Luke ES_699.jpghampton  lux 3dl riviera 41_7.jpgFotel Strawinsky.jpgcornet-2s-baku-3-IMG_6702.jpg
Stojąc przed wyborem sofy, która spełnia tak wiele ważnych funkcji, warto wcześniej zastanowić się jakie są nasze oczekiwania i jaki styl życia prowadzimy. Poradnik „Żyj wygodnie” przygotowany przez markę Black Red White z pewnością ułatwi przejście przez proces decyzyjny i pozwoli wybrać idealny mebel wypoczynkowy do naszego domu.
Link do poradnika w wersji online: www.brw.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BRW_Praktyczny poradnik wyboru sofy idealnej_25 07 2018.docx

docx | 54,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Trzech Mistrzów Black Red White” – wystartowała nowa platforma komunikacyjna marki

temu

Black Red White startuje z nową platformą komunikacyjną „Trzech Mistrzów Black Red White”. Nowy format, który został oparty na postaciach trzech głównych bohaterów – mistrzów stolarstwa – jest wynikiem poszukiwania idei, która będzie świeża, unikalna, ale i na tyle pojemna, by przekazać odbiorcom najważniejsze dla marki wartości, takie jak wysoka jakość, atrakcyjne ceny i niepowtarzalny design oferowanych produktów. Działania prowadzone są pod nowym claim'em: Robimy dom.
Black Red White wspiera polskie festiwale filmowe

temu

Festiwale Nowe Horyzonty oraz Dwa Brzegi to jedne z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu filmowym. W tym roku marka Black Red White, jako sponsor, wspiera te wyjątkowe święta kina niezależnego.
Black Red White uruchamia pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych

temu

Przy salonie Black Red White w Gdańsku została właśnie uruchomiona stacja ładowania pojazdów elektrycznych sieci Green Way. To pierwsza tego typu stacja przy salonie marki, a w planach jest już budowa kolejnej – w Grudziądzu.
Black Red White zaprasza do wnętrza pełnego inspiracji

temu

Urządzanie domu czy mieszkania to wielka przygoda, która nigdy nie ma końca, ponieważ zawsze jest „coś” do zrobienia. Styl, kolory, formy, materiały – czasami dokonanie odpowiedniego wyboru wydaje się trudne. By tworzenie Domu kojarzyło nam się tylko z przyjemną i kreatywną pracą, z pomocą przychodzi najnowszy „Katalog rodzinnych wnętrz” na rok 2018/2019.